На главную страницу
  ВИДЫ СПОРТА
      ФОТОГАЛЕРЕЯ
      НОВОСТИ СПОРТА
    Барселона – Леванте – онлайн трансляция матча чемпионата Испании начнется в 20:00
    18 Aug 2013 13:31
    Шахтер – Металлург З – онлайн трансляция матча чемпионата Украины начнется в 19:00

12.05.2013

У неділю в Херсоні завершився перший в цьому cезоні внутрішній старт біч-волейболістів України. На піщаних майданчиках Гідропарку в запеклій боротьбі при відповідній погоді чоловіки та жінки визначили переможців першого туру чемпіонату України. Відзначимо, що відразу дві вищі нагороди відправилися в родину Самодай: Валерій став першим із Сергієм Поповим, серед жінок – його сестра Марина разом із росіянкою Єкатерию Карапіщенко (нагадаємо, що змагання мали статус відкритих). Далі – подробиці.

Боротьба розпочалася о дев’ятій ранку півфінальними матчами жінок. Майбутні переможниці після впевненої перемоги над дуетом Інна Махно/Ангеліна Лесуненко в першій партії, у другій - ледве не програли, пройти до фіналу їм дозволила мінімальна перемога – 21:19. Більш напруженою, як говориться, до останнього патрону, йшла боротьба в іншому матчі, де юна пара з Алушти Віолетта Михайлик/Валентина Буянкіна ледве не скопіювала свій же півфінальний матч, коли здобула вольову перемогу над рейтинг-фаворитами дуетом Єлізавета Суліма/ Дар’я Голубицька. Перший сет в двобої, можна сказати з місцевою парою, адже Ольга Колеснікова та Олександра Міщенко представляли відповідно Миколаїв та Херсон, кримчанки знову програли, але в наступному перемогли. У вирішальній партії алуштинські волейболістки мали неабиякі шанси здобути вікторію. Буянкіна двічі поспіль змусила помилитися в прийомі Колеснікову і, здавалось би, вирішила підсумок матчу – кримчанки повели 13:11. Потім матчбол – 14:13, але на більше їх не вистачило. Останні два очки до величезної радощі вболівальників набрала херсонська спортсменка – 17:15.

Півфінальні двобої чоловіків пройшли в менш напруженій боротьбі. Валерій Самодай та Сергій Попов перемогли Максима Булатецького та Романа Романенко 2:0 (21:16, 21:14), а молода та дуже висока (обидва спортсмени за 2,05) пара Едуард Рєзнік/Ярослав Гордєєв нічого не змогла вдіяти проти досвідчених Миколи Бабіча та Костянтина Медяника – 0:2 (14:21, 14:21).

Головним матчам змагань традиційно передували втішні фінали. Кримських волейболісток, які провели два важких трисетових матчі поспіль, на заключний поєдинок просто не вистачило. А ось серед чоловіків боротьба йшла до самого кінця. Рєзнік/Гордєєв, вигравши стартовий сет, знов перехватили ініціативу на фініші другої партії. Спочатку Рєзнік виконав «блок в пісок», а потім суперник помилився на сітці, і перевага сягнула двох очок (19:17), що в кінцівці є чималою заявкою на перемогу. Запоріжці її втримали - 21:19 та почесне третє місце.

Обидва фінальні матчі повністю відповідали своєму статусу, хоча після першого сету жіночого двобою так важко було сказати, адже Єкатерина Карапіщенко та Марина Самодай здобули більш, ніж впевнену перемогу 21:13. Скоріш за все, це й зіграло з ними злий жарт. У другій партії вже Колеснікова та Міщенко, яких жваво підтримували місцеві вболівальники, могли перемогти з таким же рахунком. Вони лідирували - 20:13, але близькість успіху явно позначилася на якості їх дій. Суперниці навпаки - раз за разом впевнено використовували своє право на атаку. І ось вже 20:19 (!). Перемогли все ж таки умовні господарки - Міщенко нарешті нанесла чіткий постріл. Спробували вони зачепитися і в третій партії - 2:2, 5:5, але… після цього вони спромоглися набрати лише один бал, і той тоді, коли все було вирішено – при рахунку 14:5. Російсько-український дует впевнено та надійно провів кінцівку. Запорукою стала подача Марини Самодай, після якої суперниці так і не змогли організувати атакуючі дії, та більш краща підготовленість.

Вирішальні партії фінального матчу чоловічих команд пройшли за однаковим сценарієм – спочатку, на першій третині, лідирували Бабич та Медяник, потім точилася рівна боротьба,а кінцівка залишалася за Поповим та Самодаєм. В першій партії вони вийшли вперед при рахунку 13:13. Блок та подача Самодая, захист та атака Попова і вже «+4» - 17:13. Спроба наздогнати – 18:17. Медяник витягнув силовий постріл суперників та й сам завершив атаку. Але фінішний відрізок за запорізько-сумською парою – 21:17. Підсумок другої партії взагалі стала мінімальна перевага – Валерій Самодай міцним «блок-аутом» поставив знак оклику у фіналі.

Вікторія СТАСЄНКО, співорганізатор 1-го туру чемпіонату України:

- Ми дуже раді, що до нас приїхали учасники такого рівня, ми були раді спостерігати за їх грою. Сподіваюсь їм теж сподобалося у Херсоні.

- Чому ви із своїм чоловіком вже не перший рік допомагаєте розвитку пляжного волейболу?

- Херсон вже шостий рік приймає чемпіонат України. А чому допомагаємо? Нам дуже подобається пляжний волейбол, наш син займається цим видом спорту – в цьому році він дебютував у дорослих змаганнях.  В цій справі нам дуже допомагає наш товариш, почесний президент клубу пляжного волейболу "Херсон" Володимир Васильович Сальдо. Не було б його підтримки, навряд чи у нас би щось вийшло. Пляжний волейбол – красивий та видовищний вид спорту. Ми самі розуміємо, що на пляжі краще спостерігати за волейболом, ніж пити пиво.

Коментарі учасників 1-го туру чемпіонату України читайте на нашому сайті найближчими днями.